+420 728 979 666       bohuslav.hadel@centrum.cz

Nátěry dřeva

Dřevo je porézní a zejména venku vyžaduje řádnou ochranu proti povětrnostním vlivům. Každý pečlivě a odborně provedený nátěr zvyšuje odolnost a trvanlivost dřeva a zlepšuje jeho estetický vzhled. 

Nátěrové systémy na dřevo:

  • lazurovací nátěry zachovávají přirozený vzhled dřeva, struktura dřeva je viditelná
  • krycí nátěry jsou určeny pro dekorativní ochranu, struktura dřeva není po natření viditelná. 

Bohokovy barvy nabízí nátěry venkovních střešních podhledů na domě, dřevěného obložení, štítů, pergol, plotů, dveří, oken, okenic, přístřešků, balkónových zábradlí, zahradního nábytku a podlah lazurovacími nátěry.   

Čím ošetřovat dřevo

Vzhledem k tomu, že neexistuje žádný ochranný prostředek, jenž by byl vhodný pro všechny druhy a případy použití dřeva, musí se každý připravovaný projekt posuzovat samostatně. Žádné dřevo není bez ohledu na svou stavbu odolné vůči všem vlivům prostředí, což znamená, že je důležité vybrat správný způsob ošetření.

Holzwachs Lasur - vosková lazura

exterierová i nteriérová vosková povrchová úprava dřeva na bázi speciálních přírodních vosků,  pryskyřic a olejů. Nátěrový systém na dřevo 3v1 - impregnace, ochrana, dekorace. Proniká do hloubky dřeva, zvýrazňuje jeho strukturu a kresbu. Upravený povrch dřeva působí velmi přirozeně. Vosková lazura obsahuje také UV filtry, které chrání dřevo proti atmosférickým vlivům. Její přirozená hustota usnadňuje natírání štětcem. Obohacený o přísady, které chrání před tvorbou plísní. Ideální na dřevěné domy, ploty, pergoly, podkrovní nosníky, trámy, dveře, okna apod.

 

 

nátěr Holzwachslasur

Decorwachs Lasur - selská barva

jedinečný nátěr pro impregnaci, ochranu a dekoraci dřeva. DEKORWACH  LASUR je speciálně formulován a díky vyváženému obsahu oleje, vosku a pryskyřice poskytuje dřevu vysokou stálobarevnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům.   Nátěr nepraská, neodlupuje se, netvoří šupiny a dřevu zachovává jeho rozeznatelnou strukturu a zvýrazňuje přirozené žilkování dřeva. Výsledný nátěrový film je mikroporézní, umožňuje dřevu dýchat, omezuje bobtnání a sesychání dřeva. Kvalitní suroviny, ze kterých je barva složena, jsou spojeny s UV filtry a zabraňují tak tvorbě chromoformních plísní a jsou prevencí před napadením dřevokazným hmyzem, a jsou tak zárukou velmi dobré odolnosti před atmosférickými vlivy. Její vysoká hustota usnadňuje aplikaci štětcem i na vertikálních površích. Vyschlý nátěr je nezávadný pro člověka, zvířata a rostliny.  Pro použití v interiéru i exteriéru.

 

 

selská barva odstín bílá

Terrace Oil -

terasový olej

je směs modifikovaných přírodních olejů s uretanovou pryskyřicí, speciálně pro úpravu povrchů dřeva v exteriéru. Jeho zvláštní formulace vyživuje a chrání dřevo a umocňuje jeho přirozenou krásu. Pryskyřičná složka zvyšuje ochrannou funkci, kterou má směs olejů a činí ho odolným vůči vodě a venkovnímu prostředí. Je obohacený o UV filtry a tím se snižuje klasické zašednutí dřeva, a jeho tón zůstává déle svěží. Mikroporézní nátěr, který se stává součástí dřeva, neloupe se, nepraská a netvoří šupinky.

Tento olej je ideální pro venkovní pochůzné terasy, pergoly, zahradní nábytek, a pod. Lze pigmentovat do odstínů.

TERASOVÝ OLEJ je certifikovaný dle normy EN 71-3 – Bezpečnost pro dětské hračky.

 

 

terasový olej Terasoil

 

V případě zašedlého povrchu teras, podlah, zahradního nábytku apod. doporučujeme velmi silný čistící a odšeďovací prostředek na dřevo Extra Strong Wood Cleaner.  

Velmi silný detergent na vodní bázi pro intenzivní hloubkové čištění venkovního dřeva. Je vyroben speciálně pro hloubkové odstranění nečistot časem zašlého dřeva. Je rozpustný ve vodě a umožňuje rutinní údržbu i odstranění mastnoty ze surových dřevin.

Hardwax Parkett Oil - voskový olej

je směs vzácných přírodních olejů a pryskyřic obohacená o přírodní mikronizované vosky. Tvrdý voskový parketový olej hedvábně matného vzhledu. Mikroporézní nátěr, který se stává součástí dřeva.

Tento produkt je speciálně navržen pro neošetřené dřevěbé povrchy v interiéru, jako jsou: dřevěné parketové podlahy, podlahové palubky, dubová prkna, selská prkna, korkové podlahy, OSB desky a další. Stejně tak se může použít pro ošetření nábytku.

Parketový olej nádherně zvýrazní kresbu dřeva, umožňuje docílit přírodního vzhledu povrchu. Díky své tvrdosti a formulaci je vysoce odolný proti poškrábaní, ošlapání, je vysoce odolný proti vodě a běžným nečistotám a kapalinám (víno, pivo, káva, šťávy apod.), nezanechává stopy po vodě, nepraská, neloupe se, netvoří šupinky.

HARDWAX PARKETT OIL je certifikovaný dle normy EN 71-3 – Bezpečnost pro dětské hračky.

RADY A TIPY: při aplikaci na nové dřevo se doporučují 2 nátěry. V případě renovace stačí 1 nátěr bez jakéhokoliv obrušování – přímá aplikace na původní nátěr. 

 

 

aplikace olejového vosku na schodišti

Bohokovy barvy nabízí nátěry oken, vchodových a interiérových dveří, nábytku, dřevěného obložení, dřevěných konstrukcí vnitřních i vnějších krycími nátěry.

S1 Opaco - krycí nátěr na dřevo

syntetický email - matný (OPACO) s velkou kryvostí a sytostí , dobrou roztažností
a klimatickou odolností, také odolností proti korozi, vhodný pro použití v interiéru a exteriéru.
Použití Jako povrchová úprava dřeva a kovů, kde se požaduje výborná odolnost, jednoduchost použití a vysoká vydatnost. 

Spolu se základním vysoce krycím a plnícím nátěrem pro ochranu a přípravu dřevěných podkladů před aplikací syntetických emailů vytvoří dokonale ošetřený povrch dřeva.

 

 

TIPY A RADY: Pro použití v exteriéru i interiéru doporučujeme 2 nátěry. Mezi jednotlivými nátěry přebrousit jemným smirkovým papírem. 

 

 

TIPY A RADY: dřevo před nátěrem důkladně očistit např. opálením, obroušením je nutno odstranit staré nesoudržné původní nátěry. Poté podklad očisiti např. roztokem čpavkové vody a následně aplikovat 2 násobný nátěr krycí barvou. Barva překrývá texturu dřeva a vytváří tak jednolitý barevný povrch v matné nebo lesklé variantě.

Bohokovy barvy při jednotlivých nátěrech dřeva soustředí  pozornost především na přípravu podkladu před samotným nátěrem.  Podklad musí být suchý, čistý a zbaven nesoudržných původních nátěrů. Bohokovy barvy připraví podklad  mechanickým obroušením, očištěním, tmelením, odmaštěním a zejména aplikací základních nátěrů na dřevo. Na takto připravený podklad se aplikuje 2-násobný nátěr karcí barvou.

Nátěry kovu

Pro nátěry kovů se stále platí zásadní pravidlo: dokonalé očištění kovů před nátěrem a ošetření jejich povrchů vhodnými barvami. Kovové konstrukce mechanicky pečlivě očistit. Staré uvolněné vrstvy barev odstranit, pokud dobře drží na podkladu, zdrsnit je ocelovým kartáčem nebo brusným papírem obrousit. Vhodné je použít  lamelové brusné kotouče nebo drátěné kruhové kartáče upnuté do brusky (dáváme ale pozor, abychom povrch nevyleštili). Odstranit rez, povrch odmastit a použít vhodný základní nátěr. 

Bohokovy barvy doporučují na těžko dostupná místa a silně zrezivělá použít konventor (stabilizátor) rzi. Reaguje chemicky se rzí a tvoří fosfátový kovově-organický celek modro-černé barvy, který je nerozpustný ve vodě. Použití jako stabilizátor rzi i antikorozní ochrana pro povrchy ze železa nebo slitiny, částečně zkorodované, když nelze uplatnit pískování a je třeba precizně připravit povrch pro další nátěry. Tvoří velmi dobrý základ pro zakotvení nátěrů i na površích, které nejsou rezavé. Lze přetírat tradičními nátěrovými hmotami s výrazným zvýšením jejich korozní odolnosti.  

Poté povrch odmastit čističem. Před odmašťováním je potřeba obroušený povrch zbavit prachu.  Podklad musí být před nanesením základního antikorozního nátěru suchý a čistý, bez prachu a jiných uvolněných nebo nesoudržných částic.

Když povrch očistíme, odmastíme a vysušíme pustíme se do natírání základní barvou co nejdříve, aby železo nezačalo korodovat. Zvláště venku stačí jeden vlhčí den a lehká koroze je zpátky.

Bohokovy barvy doporučují antikorozní základní nátěr na bázi akrylových pryskyřic, oxidu titaničitého, antikorozních pigmentů, plniv a mikronizovaných aditiv. Vyniká velmi dobrou ochranou proti korozi a přilnavostí na kovových i minerálních podkladech. 

Následně aplikovat 2-násobný nátěr vhodnou krycí barvou. V případě krycích nátěrů platí čím světlejší odstín, tím menší teplotní zatížení.

Ferronotte - metalický  email 

syntetický antikorozní email se vzhledem žárové metalizace. Pro ochranu kovů se zvláštním metalizačním, kovovým dekoračním efektem. Vhodný pro železo nebo litinu, např. také pro úpravy
uměleckých kovářských výrobků (vstupní dveře, brány, ploty, stožáry veřejného osvětlení apod.). Tento materiál může být aplikován přímo na očištěné, odmaštěné železo a ošetřené odrezovačem,  aniž by bylo třeba použít další antikorozní základ, protože vytváří zároveň antikorozní reakci, která na kovovém podkladu vytvoří vůči atmosférickým vlivům bariérový efekt.

 

 

 

 

Zincolac - satinovaný email

jednosložkoý chlorvinylový email saténového vzhledu s vynikající přilnavostí na nejrůznější povrchy. 

Jako finální povrchová úprava na pozinkovaný plech, hliník, litinu, železo, kde je vyžadována vynikající přilnavost a úplná exteriérová odolnost v agresivním prostředí přímořském i průmyslovém. Použití pro nátěr střech, plechových vrat, parapetů, kovových konstrukcí. Jako konečná povrchová úprava vhodně připraveného kovu, odolný vůči vodě, zředěným kyselinám i zásadám.

 

 

Vytvořeno v systému shopadmin® 2021 - 2023