+420 728 979 666       bohuslav.hadel@centrum.cz

Izolace balkónu a terasy

Trápí Vás věčný problém s balkónem či terasou? Zatéká Vám! Několikrát jste ho opravili a stále nefunguje? Bohokovy barvy mají dokonalé řešení na balkóny, terasy a venkovní schodiště!

Pochozí barevný nátěr Sikafloor 400N Elastic

Provádíme hydroizolační nátěry balkónů, teras, venkovního schodiště apod. pomocí polyuretanového, elestického, vodotěsného nátěru, odolnému vůči povětrnostním vlivům včetně UV záření a zvětrávání. 

Může být aplikován na různé podklady: dlažba, staré nátěry, beton apod.

 • estetický, trvanlivý, ochranný a cenově výhodný
 • pružný vodotěsný podlahový nátěr
 • vysoce elastický nátěr na bázi polyuretanu s velmi nízkým obsahem rozpouštědel
 • snadno aplikovatelný válečkem nebo štětcem, rychle vytrvrzuje, odolný vůči abrazi při běžném zatížení, nežloutne, snadná údržba a možná protiskluzová úprava
 • pro nízké až střední mechanické zatížení  
 • dostupný ve dvou barvách, které vyhoví všem požadavkům RAL 7032 - šedá, RAL 1001 - béžová
 • může být plněn dekorativní úpravou : barevnými chipsy nebo posílenou protiskluzovou úpravou: křemičitým pískem
 • v těchto případech je doporučován použít transparentní Sikafloor -410 jako svrchní nátěr

Pochozí bezbarvý nátěr Sikaelastic 490T

 • pružný vodotěsný, ochranný a opravný nátěr na balkóny
 • dokonalé vodotěsné řešení, osvědčená technologie, transparentní, lesklý a mírně pružný povrch polyuretanového nátěru
 • 1 komponentní tekutý polyuretanový nátěr  
 • pro opravy, hydroizolace renovace povrchu balkonů, teras, světlíků, nádvoří, skleníků
 • chrání před účinky mrazu, CO2 a kyselých dešťů 
 • vhodný na keramiku, přírodní kámen, sklo, skleněné bloky, polykarbonát apod.
 • UV stabilní, nežloutne, povrch bez spár, překlenuje trhliny, umožňuje pochozí provoz, odolný povětrnosti od -30°C až +80°C, odolný vůči alkáliím a chemikáliím
 • paropropustný, odolný vůči tlakové vodě
 • pro zvýšení přilnavosti na sklo a glazované povrchy lze použít Sika Primer-490 T

Balkón další prostor k bydlení

Balkóny a lodžie zlepšují kvalitu bydlení. Jsou zelenou zahrádkou nebo samostatným ostrovem pod širým nebem – balkóny jsou velmi ceněný prvek bydlení. Představují velmi citlivou součást domu, protože jsou otevřené a vystavené silnému působení vlivům povětrnosti.  

Mráz, slunce, velké kolísání teplot, spolu s často se měnícím počasím ovlivňují stav konstrukce, podobně vliv agresivního prostředí, vliv čisticích prostředků a rozmrazovacích solí. Proto vyžaduje konstrukce balkónu speciální systémy a ochranu.

Důsledky použití nekvalitních stavebních materiálů, chybný návrh a zpracování díla jsou časově a finančně náročné.

Přehled hlavních vlivů

Tvorba výkvětů: vzniklé trhliny dovolují vodě pronikat do konstrukce. Pokud vnější teplota stoupá, dostává se tato voda kapilárami k zahřátému povrchu a nese s sebou rozpuštěné vápenaté soli. Na povrchu se voda odpaří a zanechá nevzhledné bílé mapy.

Mráz: pokud teplota výrazně poklesne, veškerá voda v kapilárách zmrzne a tím zvětší svůj objem. Tato expanze je příčinou vzniku dalších trhlin, které dovolují ještě více pronikat do konstrukce.

Koroze:nedokonalá těsnost povrchu je příčinou pronikání vody do betonového panelu.Ocelová výztuž je tak vystavena nebezpečí koroze. Vlivem korozivních procesů dochází též k narůstání objemu, což jen prohlubuje proces poškození betonu. Beton praská a drolí se.

Výběr nevhodného materiálu nebo chybné provedení: místa největšího nebezpečí jsou všechna místa, kde se setkávají různé materiály, např. cementový potěr a jeho napojení na kovové nebo plastové prvky, hlavním důvodem jsou rozdílné součinitele teplotní roztažnosti, projevující se při výrazných změnách teplot. Pokud použité materiály a zpracování detailů nepřenesou tyto pohyby, dochází ke vzniku trhlin a pravděpodobnému průsaku vody.  

Projekt: zkušenosti a znalosti všech druhů použitých materiálů, příčiny poruch, spolu s popsanými vlivy, dovolují navrhnout takové systémy, které konstrukci před těmito vlivy spolehlivě ochrání. Důležitý je nejen správný výběr materiálů, ale i použití správných postupů.

Bohokovy barvy materiály dodávají  s odbornou konzultací   nebo  provedou odbornou aplikaci. Již několika lidem jsme pomohli vyřešit stálý problém s balkónem či terasou. Nabízíme a používáme prověřený a  fungující systém renovace balkónů, teras a schodů. Svědčí o tom mnoho našich spokojených zákazníků.

 Celková renovace balkónů na budově mládeže SOŠ Šumperk - 2008: po provedení vybourání původní dlažby, vyspravení podkladového betonu, aplikována epoxidová penetrace Sikafloor 156, dvojnásobný nátěr hydroizolačním pochozím nátěrem Sikafloor 400N s posypem barevnými chipsy a přelakováno polyuretanovým bezbarvým lakem

 Ukázka renovace balkónu rodinného domu 2012: po provedení vybourání původní dlažby včetně betonu, provedeno nové betonování plochy, po vyzrání nového betonu aplikována epoxidová penetrace Sikafloor 156, dvojnásobný nátěr hydroizolačním pochozím nátěrem Sikafloor 400N s posypem barevnými chipsy a přelakováno polyuretanovým bezbarvým lakem

Vytvořeno v systému shopadmin® 2021 - 2024